Artykuł partnera.

Decyzja podjęta – czas kupić auto. Wybrałeś już nawet odpowiednią markę – tylko gdzie wybrać się na zakup wymarzonych czterech kółek? Co będzie lepsze… komis z używanymi autami czy może renomowany dealer? Rozważmy wszelkie za i przeciw.

Komis samochodowy i jego zalety

Ograniczone finanse to najczęstszy powód zakupu używanego auta. Kupno samochodu bezpośrednio od właściciela czy na giełdzie wiąże się z ryzykiem związanym z zakupem wadliwego pojazdu. Dlatego kierowcy często wolą swoje kroki skierować do komisu, by uniknąć stresu i ewentualnego zakupu „świnki skarbonki”. Jednak i zakup w komisie ma swoje plusy i minusy. Zacznijmy od plusów:

  • korzystna cena – samochody dostępne w komisach cieszą się zwykle bardzo konkurencyjnymi cenami. Z uwagi na fakt, że w komisach znajdują się zwykle używane auta, można tam znaleźć różne modele sprzed kilku lat, które dostępne są w przystępnej cenie. Czasem jednak bardzo niska cena oznacza, że komis jedynie pośredniczy w sprzedaży, a auto nie jest jego własnością.
  • duży wybór – ten plus ma znaczenie wtedy, gdy nie wiesz, jakiego konkretnie auta szukasz. W komisach do wyboru są dziesiątki roczników, jednak z oczywistych względów, brak tu aut z bieżącego lub ubiegłego roku.
  • możliwość dopłaty starym samochodem – to niewątpliwie duża zaleta, bo oprócz oszczędności pieniędzy przynosi także oszczędność czasu i nerwów związanych z poszukiwaniem kupca na stary samochód.

Kilka minusów zakupów w komisie

W każdym miejscu, gdzie nie brakuje zalet, należy wziąć pod uwagę również możliwe wady. Na pewno należą do nich:

  • wątpliwa przeszłość auta – niestety w przypadku komisu nie zawsze możesz mieć pewność co do przeszłości auta, nawet jeśli jest ono własnością komisu, było remontowane i wygląda doskonale. Samochód taki mógł w przeszłości ulec wypadkowi.
  • wiele kilometrów na liczniku – niestety, kupując auto w komisie, musisz być świadom tego, że kilkuletni samochód już swoje przeszedł. Każde kilkadziesiąt tysięcy przejechanych kilometrów odbija się na stanie silnika, zawieszenia, osi czy klocków hamulcowych, które prędzej lub później trzeba będzie naprawić.

Jeśli jednak zdecydujesz się na komis, pamiętaj, by zabrać ze sobą fachowca lub udaj się z nim do stacji diagnostycznej – w przypadku, gdy sprzedawca będzie oponował – poszukaj innego miejsca, aby kupić auto.

Czy dealer samochodów to dobry wybór?

W sumie jedynym minusem, jaki może zniechęcać przed wizytą w miejscu, jakim jest autoryzowany dealer samochodów Alfa Romeo lub innych, to cena oferowanych aut – zupełnie zresztą niepotrzebnie, ponieważ jeśli dobrze poszukasz, to bez problemu znajdziesz salon oferujący zakup ratalny, abonament czy nawet wynajem długoterminowy (jeśli taka opcja nam wystarcza).

Warto również pamiętać, że w tym przypadku płacimy za jakość, która jest niezwykle ważna, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie naszym i naszych bliskich.

Gdzie kupić auto w Warszawie?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup u dealera, ale chciałbyś jednak ostatni raz rzucić okiem na samochody innych marek, w dużych miastach, takich jak Warszawa, nie brakuje autoryzowanych salonów samochodowych i dealerów. Jednym z nich jest bez wątpienia https://dukiewicz.pl/marka/alfa-romeo/, gdzie znajdziesz auta Alfa Romeo, ale także Fiat, Subaru, Abarth czy innych producentów.

Jakie jeszcze zalety ma zakup auta u dealera?

Ostatnim, wartym wspomnienia plusem jest to, że wiele autoryzowanych salonów i dealerów Alfy prowadzi również w 100% fachowy serwis Alfa Romeo oferujący wymianę komponentów tylko na te sprawdzone, sprowadzone od producenta. U dobrego dealera, możesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie auto zostało sprawdzone zarówno pod kątem technicznym, jak i prawnym, a do tego otrzymasz pisemną gwarancję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.