Twoje dziecko ma telefon lub tablet? Jeśli masz zasięg sieci komórkowej, pobierz na telefon swojej pociechy kilka aplikacji edukacyjnych, dzięki którym wypełni swój czas wartościową rozrywką.

Technologia a rozwój dzieci

Nowoczesne technologie otaczają nas na każdym kroku i to m.in. dlatego część rodziców ogranicza czas, jaki ich pociechy mogą spędzać z telefonem czy tabletem w ręku. To bardzo słuszne, chociażby ze względów zdrowotnych. Telefony na abonament lub kartę z dostępem do sieci można wykorzystać również w bardzo kreatywny i pożyteczny sposób.

Przykładem są tu chociażby aplikacje edukacyjne dla dzieci. Zasięg sieci komórkowych obejmuje właściwie teren całego kraju, więc możemy aktywnie wspierać rozwój swojej pociechy niemal w dowolnym miejscu. Przykładowo, dostawca usług telekomunikacyjnych INEA, jest wspierana przez sieć PLAY, która zapewnia ogólnopolski zasięg sieci komórkowych. Dzięki temu możemy wraz z dziećmi korzystać z aplikacji w każdym miejscu z dostępem do Internetu mobilnego. INEA oferuje 20 lub nawet 100 GB Internetu w ramach pakietu, zatem z aplikacji edukacyjnych można korzystać bez ograniczeń.

Pokażmy dziecku, że telefony na abonament lub kartę to nie tylko gadżet do grania czy przeglądania Internetu, lecz również urządzenie, które może łączyć przyjemne z pożytecznym. Aby ułatwić to zadanie, przedstawiamy nasz subiektywny ranking najlepszych aplikacji edukacyjnych dla dzieci.

Aplikacje edukacyjne dla dzieci na smartfona lub tablet

1. Liczby DragonBox – nie jest żadną tajemnicą, że przedmiotem szkolnym, z którym najwięcej dzieci miewa problemy, jest matematyka. Dlatego też na pierwszym miejscu naszego zestawienia znajduje się aplikacja, która pomoże w zrozumieniu liczb. Zgodnie z opisem aplikacji, jej zadaniem jest zapewnienie dziecku podstaw niezbędnych do późniejszej nauki matematyki w szkole.

2. Dinosaurs Coloring Book – to aplikacja dla młodszych dzieci, która uczy malowania. Dzięki niej pociechy poznają również nazwy dinozaurów, a gotowe prace można łatwo zapisać. Jeśli dostępny jest zasięg sieci komórkowych, można łatwo podzielić się malunkami swojego dziecka z najbliższymi.

3. Ciało ludzkie (Human Body) – jak słusznie wskazuje nazwa, ta aplikacja służy do przedstawienia tego, w jaki sposób funkcjonuje ludzkie ciało. Dzieci (również starsze) mogą poznać podstawy anatomii i funkcji życiowych oraz informacje o poszczególnych układach czynnościowych.

4. Star Walk – to prawdziwy podniebny spacer. Aplikacja spodoba się zarówno amatorom wpatrywania się w niebo nocą, jak i dzieciom, które zaczynają interesować się astronomią czy fizyką.

5. Periodic Table App – aplikacja przyda się dzieciom, które rozpoczynają naukę układu okresowego pierwiastków. W programie poszczególne pierwiastki przedstawione są m.in. w stanie naturalnym oraz z prawdziwymi przykładami ich zastosowań, co ułatwia budowanie skojarzeń i ich zapamiętywanie.

6. Swift Playgrounds – to program do zaprzyjaźnienia dziećmi z kodowaniem. Coraz więcej rodziców zapisuje swoje dzieci na tego rodzaju zajęcia, aplikacja pozwoli sprawdzić, czy maluch faktycznie się tym interesuje. Co bardzo ważne, stosowany jest tu kod wykorzystywany do prawdziwego kodowania.

7. Lingokids angielski dla dzieci – w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć aplikacji do nauki języka angielskiego. Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.