Artykuł partnera.

Dzięki sklepom WWW możemy robić zakupy bez wychodzenia z domu i stosunkowo łatwo znaleźć dany produkt w najniższej cenie. Zamawiamy nie tylko na polskich stronach, ale również zagranicznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby konsumenci z Europy i innych kontynentów kupowali w polskich sklepach. Żeby dać taką możliwość, trzeba im zapewnić dostawy produktów do ich kraju. Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę kurierską do przesyłek międzynarodowych?

Europejczycy kupują w zagranicznych sklepach WWW

Polacy polubili zakupy w sieci. Jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2022”, przygotowanego przez Gemius, już 77% internautów nabyło kiedykolwiek produkt lub usługę online. 32% badanych zamawia w sklepach zagranicznych. Najwięcej internautów robi zakupy na Aliexpress (42%), Amazon (27%), eBay (12%), Shopee (10%), Shein (7%), Zalando (6%). Badani mieli wskazać trzy sklepy zagraniczne, w których złożyli zamówienie w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Za zakupami na stronach z innych krajów przemawiają atrakcyjne ceny i dostępność marek, które są w Polsce trudno dostępne.

Jak kwestia zakupów transgranicznych wygląda w Unii Europejskiej? Według danych Eurostatu w 2021 roku tylko 5% polskich przedsiębiorstw sprzedawało online w innych krajach Wspólnoty. Rynek ten wart był wtedy 237 mld euro i rośnie w tempie 18% rocznie.

Tymczasem według PayU 1/3 internautów w UE korzysta z oferty sklepów międzynarodowych. Dla polskich firm to sygnał, że warto wejść na zagraniczne rynki online. Ich oferta może być bardzo atrakcyjna cenowo dla mieszkańców zachodniej Europy i nie tylko. Jak wybrać firmę kurierską, która dostarczy paczki do Unii Europejskiej i innych krajów?

Przesyłki międzynarodowe dla firm – na co zwrócić uwagę?

Dla kupujących w sieci duże znaczenie ma wybór usług kurierskich w sklepie. Firma, która sprzedaje online, powinna współpracować ze znanym kurierem o międzynarodowej renomie. Taki wybór może decydować o tym, że konsument zamówi z naszego sklepu, a nie od konkurencji.

Grupa GLS jest jednym z największych niezależnych dostawców usług kurierskich w Europie, z rozwiniętą aktywną obecnością w prawie wszystkich krajach kontynentu. W ramach sieci spółek zależnych, działa również w Kanadzie i na Zachodnim Wybrzeżu USA i dostarcza przesyłki do ponad 160 krajów, a w tym do Hongkongu, Japonii i USA.

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze są kraje, do których kurier dostarcza przesyłki. Warto zastanowić się, gdzie chcemy sprzedawać online. Czy firma kurierska zapewnia dostawy do tych państw? Czy dostępna jest opcja wysyłki do Niemiec, paczki do Irlandii i innych części świata? Duże znaczenie ma również szczegółowy zakres oferty. Co proponuje GLS w ramach przesyłek międzynarodowych?

EuroBusinessParcel

GLS dostarcza paczki do wielu krajów w Europie. Trafiają do odbiorców już w 48–96 godzin. Ostateczny czas dostawy zależy od odległości z punktu nadania do adresata. W wielu przypadkach zamówienia muszą pokonać tysiące kilometrów. Przesyłki do Irlandii (szczegóły: https://gls-group.com/PL/pl/wysylanie-paczek/przesylki-miedzynarodowe/paczki-do-irlandii) są najczęściej realizowane w ciągu 4 dni roboczych, ale już do Niemiec (więcej: https://gls-group.com/PL/pl/wysylanie-paczek/przesylki-miedzynarodowe/paczki-do-niemiec) przeważnie w 2 dni robocze.

Transport jest monitorowany, a druga próba doręczenia przesyłki do adresata wliczona w cenę. Maksymalna waga paczki wynosi 40 kg, a wymiary nie mogą być większe niż: 80 cm szerokości, 60 cm wysokości, 200 cm długości. Obwód z najdłuższym bokiem może mieć maksymalnie 300 cm.

Klienci mogą odebrać przesyłkę w punktach nadania odbioru i przesyłek, które w Polsce funkcjonują pod nazwą Szybka Paczka GLS, a w Europie Parcel Shop. W Europie jest ich ponad 42 tys. Umożliwiają pobranie paczki w dogodnych godzinach. Część punktów jest otwartych  wieczorem, a nawet w soboty. Dla wielu konsumentów to preferowana forma dostawy, dlatego warto ją zapewnić.

GlobalExpressParcel

W polskim sklepie online zamawiać mogą klienci z całego świata. W ramach oferty GlobalExpressParcel można zagwarantować dostawy do ponad 160 krajów. Paczki docierają do dużych centrów biznesowych już w kilka dni.

Szukając firmy kurierskiej, warto sprawdzić szczegóły oferty. Czy można śledzić online trasę przesyłki i kontrolować planowany termin dostawy? Sklep powinien wybrać takiego kuriera, który zapewnia najwyższą jakość usług. Realizacja dostawy to czynnik, który ma istotny wpływ na ocenę transakcji. Dlatego stawiajmy wyłącznie na znane i cenione firmy kurierskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.