7 ciekawych porad dla osób próbujących sprzedać swój dom w 2022 roku – praktyczny poradnik!

 7 ciekawych porad dla osób próbujących  sprzedać swój dom w 2022 roku – praktyczny poradnik !

Niezależnie od tego, czy jesteś w trakcie przeprowadzki  lub zmiany  lub po prostu przenosisz się przez miasto, logistyka sprzedaży domu jest kluczowa w uzyskaniu najbardziej atrakcyjnej ceny  dla nieruchomości i szybkiej jej sprzedaży. Poniżej znajdziesz kilka świetnych, wewnętrznych wskazówek, jak sprzedać dom szybko i za najlepszą możliwą cenę.

Chcesz szybko sprzedać dom ? Sprawdź ile kosztują domy w dużych miastach europy  jak Muenchen , Dijon czy Glasgow

Sprzedaj swój dom na wiosnę.

Czas, jak mówią, jest wszystkim. I to jest szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o sprzedaż domu. Na większości rynków, ciężkie kupno domu i sprzedaży zaczyna się jak wiosna przybywa i trwa do sierpnia. To daje kupującym i sprzedającym czas na pracę przez kawałki finansowe i każdy przeniósł się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Jest to również najbardziej niezawodna pogoda dla kupujących, aby wyjść i iść zobaczyć potencjalne domy.

Zacznij od zewnątrz.

Po „lokalizacji, lokalizacji, lokalizacji”, „krawężnik” jest najważniejszym terminem w nieruchomości. Idź stanąć na ulicy i patrzeć na swój dom, jak gdybyś przybył po raz pierwszy. Czy wejście jest przyjazne, niezagracone i czyste? Czy stocznia przycięte? Czy dom – dach, farba, okna – wyglądają dobrze utrzymane i do daty? Nie zaszkodzi dać drzwiom frontowym warstwę farby, aby upewnić się, że się wyróżniają.

Przygotuj się na wielkie wejście.

Eksperci rynku nieruchomości mówią, że większość kupujących dom podejmuje decyzję w ciągu pierwszych 30 sekund po wejściu do domu, więc te pierwsze kroki wewnątrz są kluczowe. Jeśli Twoje trawnik  lub droga wejściowa nie jest najważniejszą cechą, upewnij się, że potencjalni nabywcy będą mogli szybko przez nie przejść i jak najszybciej dostać się do najlepszego pokoju.

Wystaw swój dom.

Badania pokazują, że inscenizacja domu może zwiększyć cenę sprzedaży o 1-5%. Obecnie większość dobrych agentów nieruchomości ma profesjonalnych „inscenizatorów”, którzy przygotują go do sprzedaży. Ale można skonsultować stager za kilkaset dolarów i zrobić to samemu, zbyt!

Mieszkanie musi być oczyszczone z osobistych pamiątek  i bardzo  czyste.

Jest to kluczowe, czy Twój dom jest wystawiony, czy nie. Upewnij się, że każdy pokój staje się salonem wystawowym. Blaty w kuchni muszą być oczyszczone z wszystkiego oprócz tego, co najważniejsze. Skrzynie z książkami muszą być oczyszczone. Wielu profesjonalistów sugeruje udekorowanie jadalni tak, aby wyglądała jak na przyjęcie w ciągu godziny. Oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących wystawiania domu.

Przestrzeń sprzedaje: Przechowuj swoje rzeczy.

Umieść cały swój nadmiar rzeczy w magazynie. Kupujący będą szukać wszędzie w Twoim domu, więc nie ma miejsca, aby ukryć to, co wyczyściłeś. I to dotyczy nie tylko mebli, ale i ubrań. Przerzedzaj swoje szafy i szafki jak tylko się da.

Zapach jest ważny.

Upewnij się, że twój dom nie pachnie jak twój pies lub kot, albo smażona ryba, którą zjadłeś na kolację wczoraj wieczorem. Upieczenie kilku ciasteczek lub chleba jest łatwym rozwiązaniem.

Posted in: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.