Lato to idealny czas na to, aby swój wolny czas spędzać w ogrodzie, na łonie natury, wykonując drobne prace ogrodowe, ale nie tylko. Co jeszcze można robić latem w ogrodzie? Z pewnością grillować, a także spędzać ciekawie czas np. ochładzając się w przydomowym basenie. Czym jednak powinniśmy kierować się, kupując zarówno grilla, jak i basen?

Basen ogrodowy na upalne dni

Latem, gdy temperatura na dworze jest dosyć wysoka, każdy z nas marzy o tym, aby choć przez chwilę się ochłodzić, dlatego też idealnym rozwiązaniem może okazać się zakup basenu. Jeśli chodzi o baseny, to obecnie w sklepach możemy znaleźć wiele bardzo ciekawych modeli, które różnią się między sobą rozmiarem, materiałem wykonania, a także ceną. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na zakup basenu? Oczywiście bardzo ważna jest jego cena oraz rozmiar, jednak dosyć istotną kwestią okazuje się również fakt, czy basen przez cały rok ma pozostać w ogrodzie, czy też zależy nam na tym, aby zimą schować go np. do piwnicy. Całoroczne baseny są nieco droższe, ponieważ produkuje się je z materiałów, które odporne są na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, jednak nie musimy zaprzątać sobie głowy koniecznością chowania go zimą do domu. Z kolei baseny, które po sezonie należy przechowywać w zamkniętym i suchym miejscu są nieco tańsze, jednak musimy poświęcić im nieco więcej czasu, dokładnie myjąc i osuszając przed schowaniem do domu.

Grill ogrodowy na letnie wieczory

Sezon letni to jak wiadomo okres częstego grillowania, dlatego też mając nawet niewielki ogródek, warto zastanowić się nad zakupem grilla. Jeśli chodzi o grille, to obecnie największą popularnością cieszą się zarówno grille gazowe, jak i węglowe. Czym jednak różnią się między sobą? Grill gazowy jest bardzo prosty w użytkowaniu, dosyć szybko się nagrzewa i bez problemu możemy w łatwy sposób kontrolować jego temperaturę, unikając tym samym ryzyka przypalenia potraw. Taki grill może być wyposażony nawet w kilka palników, co umożliwia nam przygotowanie nawet kilku potraw jednocześnie i to w różnych temperaturach. Z kolei grill węglowy od lat cieszy się największą popularnością, ponieważ dzięki niemu możemy uzyskać wyjątkowy smak przygotowywanych potraw, co nie jest możliwe do osiągnięcia przy pomocy grilla gazowego, a nawet elektrycznego. Wymaga on jednak konieczności rozpalenia węgla drzewnego przy użyciu podpałki, co jest bardzo czasochłonne, a także pilnowania, aby przygotowywane potrawy nie przypaliły się, a nawet nie zwęgliły. Po każdym użyciu takiego grilla musimy ponadto pamiętać o tym, aby bardzo dokładnie wyczyścić ruszt, najlepiej przy użyciu specjalnego preparatu, aby usunąć resztki węgla oraz tłuszczu. Taki grill sprawdza się idealnie nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale również wtedy, gdy wybieramy się na biwak lub na wakacje, ponieważ jest stosunkowo lekki oraz łatwy w transporcie. Podobnie jak grill gazowy może być używany wyłącznie na zewnątrz, jednak nie zaleca się rozpalania go podczas silnego wiatru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.