Artykuł partnera.

Czy branża technologiczna jest jeszcze w stanie nas zaskoczyć? Mamy nadzieję, że tak. Obecnie dostajemy jednak przede wszystkim większe telewizory i smartfony, ewentualnie lepsze aparaty w owych smartfonach. Czy ten rok czymś się różni? Co branża RTV ma dla nas w 2022?

Przezroczyste ekrany OLED od LG

Czy elektronika użytkowa musi być nudna? Wręcz przeciwnie – co roku szukamy takich rozwiązań, które z nudą nie mają nic wspólnego. To właśnie można powiedzieć o przezroczystych ekranach OLED od LG, które zostały zaprezentowane w Las Vegas podczas corocznych targów CES. Koreańska firma pokazała kilka rozwiązań, które sprawdzą się zarówno w domach, jak i w sklepach. Najbardziej interesujący wydaje się LG OLED Shelf, czyli dwa 55-calowe przezroczyste ekrany, które tworzą jedno urządzenie umożliwiające oglądanie dwóch różnych wideo jednocześnie. Wyświetlacz może także służyć do prezentowania ulubionych obrazów domowników. To technologiczna rewolucja, którą szykuje nam LG. Czy te produkty szybko trafią do sklepów? Raczej nie. Jednak warto ich wypatrywać. Co ciekawe, LG zaprezentowało nie tylko przezroczyste ekrany, ale też swój pierwszy laptop dla graczy. Rzeczywiście jest na co czekać.

Xiaomi Flip – smartfon z klapką

Mieliśmy już Samsung Galaxy Flip, teraz czas na bardziej budżetową wersję stworzoną przez Chińczyków. Xiaomi Flip jest ewidentną odpowiedzią na niemałe zainteresowanie składanymi smartfonami. I chociaż nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na nowego Samsunga, Xiaomi – lider w dziedzinie tanich smartfonów – z pewnością nie zaproponuje konsumentom zbyt wygórowanych cen. Nie ciesz się jednak zbyt szybko. Informacje o Flipie są jeszcze niepotwierdzone. Nie zmienia to jednak faktu, że niejeden portal z nowinkami internetowymi spekuluje, iż tę wersję możemy zobaczyć w sklepach już w 2022 roku.

Czy branża RTV nas czymś zaskoczy? Jak na razie idzie jej całkiem nieźle. Choć nie wynajduje ona koła na nowo, prezentuje ciekawe rozwiązania w ramach technologii, które dobrze już znamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.