Artykuł sponsorowany.

Integracja pracowników stanowi kluczowy element na rzecz sprawnego działania przedsiębiorstwa i owocnej współpracy między poszczególnymi działami. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi integracyjnych od lat pozostają wyjazdy plenerowe, podczas których firma zapewnia rozrywkę, wyżywienie i rozmaite zabawy lub konkurencje. W atmosferze pozbawionej deadline’ów i codziennego stresu zespół pracowników odkrywa w sobie nowy potencjał, a powstałe wówczas relacje zaprocentują lepszym wykonywaniem obowiązków po powrocie. Dlaczego wyjazdy integracyjne są doskonałym pomysłem? Jak je organizować, aby inwestycja w integrację okazała się opłacalna w wielu wymiarach?

Co warto wiedzieć podczas organizacji wyjazdów integracyjnych?

Efektywna organizacja wyjazdów integracyjnych składa się z wielu czynników. Zanim przywitamy pracowników na miejscu, musimy rozwiązać kwestie logistyczne (wybór lokalizacji, zakwaterowanie, dojazd), czasowe, finansowe, czy operacyjne. Chociaż dobra integracja nie musi wiązać się z wysłaniem pracowników na safari do Tanzanii, to jednak warto pomyśleć o atrakcyjnym miejscu, które pomoże wypocząć w komfortowych warunkach. Doskonale sprawdzają się tutaj krajowe lub zagraniczne gospodarstwa agroturystyczne, dysponujące wieloma pokojami gościnnymi i oferujące szereg dodatkowych atrakcji na świeżym powietrzu. W przypadku liczniejszych grup należy zwrócić się w stronę hoteli biznesowych, posiadających pełną infrastrukturę wypoczynkową. Dojazd na miejsce może odbywać się transportem firmowym, samochodami prywatnymi, lub komunikacją publiczną. W przypadku wyboru dwóch ostatnich opcji należy zapewnić pracownikom zwrot kosztów za paliwo lub bilety. Aspekt czasowy polega na dobraniu takiego terminu, który pozwoli zgromadzić jak największą liczbę pracowników, bez negatywnego wpływu na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Ustalenie budżetu następuje tuż po podjęciu decyzji o organizacji wyjazdu integracyjnego. Jeśli działalność firmy nie pozwala na delegowanie pełnego składu pracowników należy rozplanować system turowy, mając na uwadze model operacyjny danego biznesu. Organizacja wyjazdów integracyjnych musi dostarczać odpowiedzi na kluczowe pytanie: jakie cele mają być osiągnięte po zakończeniu imprezy? Jeśli chcesz połączyć aktywności integracyjne z funkcją szkoleniową, musisz szczegółowo określić harmonogram dnia, dzieląc go na dwa bloki. Gdy cele skupiają się wokół budowania pozytywnych relacji między pracownikami, świetnym narzędziem będą wszelkiego rodzaju gry zespołowe i atrakcje dostarczające zastrzyku pozytywnych emocji. Polecamy również przygotowanie nietuzinkowych upominków dla każdego uczestnika. Tego typu gesty pozwolą im poczuć się wyjątkowymi i wpłyną na późniejsze zaangażowanie w pracę. Od fachowej organizacji wyjazdów integracyjnych zależy wizerunek przedsiębiorstwa. Inwestowanie w zasoby ludzkie tylko pozornie nie przynosi konkretnych zysków. W rzeczywistości jest fundamentem każdego zyskownego biznesu, w którym zmotywowany i szczęśliwy pracownik odgrywa kluczową rolę.

Profesjonalna organizacja wyjazdów integracyjnych — biuro turystyczne Horyzont

Złożoność i czasochłonność czynności organizacyjnych sprawia, że warto skorzystać z pomocy specjalistów. Organizacja wyjazdów integracyjnych to fundament oferty biura turystycznego Horyzont, które pomaga w przygotowaniu imprez jednodniowych, kilkudniowych, motywacyjnych lub stworzonych w odniesieniu do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Biuro Horyzont otwiera drogę do najciekawszych zakątków Polski i Europy, uczestnicząc w budowaniu więzi i przyjaznego nastawienia między pracownikami. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.horyzont.net.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.