Nowoczesny salon to nie tylko miejsce urządzone stylowo, lecz także bardzo funkcjonalnie. Łącząc te dwie kwestie, można stworzyć wspaniałe miejsce do wypoczynku i spędzania czasu w gronie rodzinnym. Warto jednak widzieć, jakie elementy wyposażania powinny znaleźć się w pokoju dziennym, na co zwracać uwagę i jak dobierać kolorystykę, by w mieszkaniu panowała harmonia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Kolorystyka nowoczesnego salonu

Nowoczesne wnętrza urządzane są bardzo minimalistycznie. Zasada ta dotyczy nie tylko ilości mebli i dodatków, lecz także doboru kolorystyki wnętrza. Chcąc postawić na uniwersalne, ponadczasowe meble, najlepiej zdecydować się na te w odcieniach bieli i szarości lub naturalnego drewna. Można też znaleźć regały, szafki pod telewizor i stoliki kawowe, których design składa się z dwóch kolorów, np. białego blatu i obudowy połączonej z czarnymi frontami. Tworzy to stylowe połączenie, łatwo dopasowujące się do reszty wnętrza, a jednocześnie przełamujące tę wszechobecną biel lub szarość.

Mebel, o którym warto pamiętać!

Bardzo częstą praktyką w nowoczesnych wnętrzach jest wieszanie telewizora na ścianie, dzięki czemu nie zajmuje on dodatkowego miejsca i umożliwia inne zagospodarowanie szafki RTV. Nie oznacza to jednak, że należy z niej rezygnować!

Stolik lub szafka pod telewizor to funkcjonalny mebel, który można wykorzystać jako miejsce na konsolę do gier wideo, półkę na książki, płyty lub kasety. Obok komody pod TV lub bezpośrednio na niej można też postawić klimatyczną lampę, która da delikatne, ciepłe światło, idealne na wieczór z filmem.

W nowoczesnych wnętrzach nie może też zabraknąć ozdób, jakimi są rośliny doniczkowe. One również świetnie wyglądać będą na półce pod telewizorem — o ile nie rosną zbyt wysokie! Nowoczesne i funkcjonalne stoliki pod telewizor znajdziesz w sklepie https://vivaldimeble.pl/szafki-rtv.

Kanapa – zwykła, rozkładana, czy może narożnik?

Wątpliwości i pytania pojawiają się też nieustannie w kwestii doboru odpowiedniej kanapy. Jak już wspomnieliśmy, w nowoczesnych wnętrzach stawia się na funkcjonalność, dlatego też większość produkowanych dziś kanap i narożników posiada wbudowaną funkcję rozkładania, dzięki której w nocy mogą one służyć jako łóżko, a w dzień miejsce do oglądania telewizji i spędzania czasu z bliskimi.

Rozkładana kanapa posiada jeszcze jedną, ogromną zaletę – dzięki niej, zawsze jesteś przygotowany na niespodziewane nocowanie gości!

Jak dobrać dodatki do salonu?

W nowoczesnym salonie stawia się na minimalizm. Nie oznacza to jednak rezygnacji ze stylowych dodatków, dzięki którym można nadać każdemu wnętrzu trochę życia i charakteru. Podstawowym akcesorium zasługującym na uwagę są tekstylia – zasłony, poduszki, a ewentualnie także koce lub narzuty. Nie należy przesadzać z ilością kolorów i wzorów, lepiej natomiast skupić się na jednej, przewodniej barwie, przy pomocy której można stworzyć spójną całość. Oprócz tego z pewnością przyda się także duży i włochaty dywan.

Posted in: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.