Artykuł partnera.
Przeprowadzka biura to duże przedsięwzięcie logistyczne. Skomplikowany proces, który wymaga odpowiedniego zaplanowania oraz przygotowania, żeby wszystko przebiegło sprawnie i bez problemów. Jednym z największych wyzwań pojawiających się przy zmianie lokalizacji jest zapakowanie wszystkich przedmiotów, sprzętów i mebli. Jak to zrobić?
Jak wyglądają przeprowadzki firm? Bez względu na to, czy przenosi się małe, średnie, czy duże biuro, zawsze trzeba się do tego przygotować. Praktycznie nie da się z dnia na dzień zmienić lokalizacji, ponieważ na sam przegląd rzeczy i właściwe spakowanie tych, które rzeczywiście się przydadzą w nowym miejscu, trzeba przeznaczyć sporo czasu. Co, jak i w co można zapakować, żeby wszystko zostało bezpiecznie przewiezione?
Przeprowadzka biura – kto i co powinien zapakować?
Przeprowadzki biur wiążą się z koniecznością spakowania czterech podstawowych rodzajów przedmiotów – dokumentów, sprzętu komputerowego, sprzętu biurowego oraz mebli. Każdy typ wymaga nieco innego podejścia. Np. dokumentów nie trzeba dodatkowo zabezpieczać, ale urządzenia elektroniczne już tak, żeby nie doszło do uszkodzeń w transporcie.
Cały proces pakowania pójdzie sprawnie, jeśli każdy umieści w kartonach przedmioty ze swojego miejsca pracy. Dodatkowo warto wyznaczyć osoby odpowiedzialne za przygotowanie do przewiezienia rzeczy wspólnych dla danego działu – szafek, drukarek czy książek.
Jeżeli szukasz firmy oferującej przeprowadzki w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Częstochowie lub we Wrocławiu, sprawdź ofertę Autor Przeprowadzki: https://www.autor.pl
W co pakować dokumenty, a w co sprzęt elektroniczny?
Dokumenty, drobne przedmioty biurowe itp. najlepiej zapakować w twarde pudełka. A co ze sprzętem, który łatwo może ulec zniszczeniu? Komputery stacjonarne, monitory i laptopy warto umieścić w oryginalnych opakowaniach, jeżeli leżą gdzieś w magazynie. Jeśli nie dysponuje się fabrycznymi pudełkami, należy owinąć sprzęt w folię i albo pakować po kilka – drobne urządzenia peryferyjne np. myszki i klawiatury, albo pojedynczo – komputery czy projektory.
Jak oznaczać kartony?
Żeby zminimalizować chaos powstający podczas przeprowadzki i tym samym zmniejszyć stres związany z procesem, warto na etapie pakowania zadbać o właściwe oznaczenie kartonów, do których wkładane będą rzeczy. Co w tym kontekście znaczy „właściwe oznaczenie”? Nie budzące wątpliwości, gdzie dane pudełko powinno się znaleźć. Rzeczy ze stanowiska podpisujemy nazwą działu oraz swoim imieniem i nazwiskiem, a te wspólne dla działu jego nazwą. W drugim przypadku opisujemy również zawartość i, gdy przedmiotów jest dużo, oznaczamy je liczbą, np. „Księgowość, dokumenty 3”. Dzięki temu będziemy zyskamy pewność, że wszystkie kartony trafiły do nowego miejsca i ten z numerem 7 nie zgubił się po drodze.
Jeżeli firma ma kilka działów, może wykorzystać różne kolory taśmy do pakowania – takie rozróżnienie znacznie ułatwia pracę ludziom odpowiedzialnym za transport i rozłożenie pakunków w nowym biurze.
Podpisać powinniśmy również meble. Jak to zrobić? Napisać co to i do jakiego działu powinno trafić na pudełku lub folii stretch, jeżeli w ten sposób została zabezpieczona szafa czy komoda.