Jak pokazuje raport Światowej Organizacji Zdrowia coraz więcej osób zmaga się z nadwagą oraz otyłością. Dlatego niezwykle ważna jest profilaktyka, zważywszy, że ta liczna rośnie w zastraszającym tempie. Jeżeli Ty także zmagasz się z nadprogramowymi kilogramami to czas najwyższy pomyśleć o odchudzaniu. Jeżeli jeszcze nie masz roweru, to koniecznie udaj się do sklepu rowerowego rowerowego, gdyż jazda na tym jednośladzie pozytywnie wpływa na zdrowie. A jakie inne aktywności fizyczne warto jeszcze uprawić? Dowiecie się z naszego poradnika!

Jazda na rowerze – dla ciała i ducha

Bądźmy szczerzy zmaganie się z dodatkowymi kilogramami nie jest przyjemne. Nie tylko łatwo traci się kondycję i szybko łapie zadyszkę, ale dodatkowo ma się kompleksy, szczególnie że panuje kult ciała. Dlatego warto uprawiać sporty, które pomogą zgubić to co dodatkowe, a jednocześnie sprawią, że poczujesz się lepiej. Na samym początku rozpocznij jazdę na rowerze, pozwala spalić około 500 kalorii. Zatem rachunek tutaj jest łatwy, aby stracić jeden kilogram, należy spalić 7000 kalorii, zatem wystarczy tylko dwa tygodnie jazdy po godzinie. Jazda na rowerze świetnie dotlenia i pozytywnie wpływa na pracę serca i całego układu oddechowego. Ponadto w niemal całej Polsce znajduje się wiele ścieżek rowerowych, więc należy z nich skorzystać. Nie pozostaje Ci nic innego, jak udać się do sklepu rowerowego po zakup roweru. Jeżeli nie wiesz, na jaki się zdecydować to także Ci podpowiemy. Dla Ciebie idealnie sprawdzi się zarówno rower miejski, jak i górski.

Jogging – poranny bieg wyzwala endorfiny

Objadanie się sprawia, że wiele osób gubi gdzieś radość życia. Nieprzychylne komentarze negatywnie wpływają na psychikę i niestety często osoby z nadwagą, czy otyłością cierpią jeszcze na niską samoocenę. Dlatego to czas najwyższy na pobudzenie endorfin do działania, a jak wiadomo zmęczenie wyzwala hormon szczęścia. Zatem doskonałym wyborem aktywności fizycznej dla osób, które odchudzają się jest uprawianie joggingu. Nie musisz przejmować się nawet brakiem kondycji, gdyż na samym początku możesz biec tylko kilka minut, a następnie codziennie choć trochę wydłużać czas biegu, albo trasę. Bieg w średnim tempie pozwala spalić około 60 kalorii po przebiegnięciu kilometra. Oczywiście im trasa bardziej skomplikowana, a bieg bardziej intensywny, to wtedy spalanie kalorii jest zdecydowanie szybsze. Pamiętaj, aby podczas biegu odpowiednio się nawadniać.

Spacer – małe kroki do wymarzonej sylwetki

Jeżeli wszędzie dojeżdżasz samochodem, albo środkami komunikacji to czas pomyśleć o tym, aby więcej spacerować, a mniej nimi jeździć. Dzięki temu możesz małymi krokami dojść do wymarzonej sylwetki. Ponadto poczujesz się lepiej. Już godzina szybkiego marszu pozwala spalić około 300 kalorii. Warto również wybrać się na wieczorny spacer. Jeżeli jesteś opiekunem czworonoga to i on będzie zachwycony z twojej przemiany, gdyż zyska dłuższe spacery. Zatem, gdy do pracy masz daleko to wstań szybciej i wybierz się na spacer w marszowym tempie. Zamiast windy zawsze wybieraj schody, niby niewielkie rzeczy, a efekt może być naprawdę duży.

Coś przyjemnego dla każdego

Pamiętasz jak w dzieciństwie jeździłeś na rolkach, czy wrotkach? Ile radości Ci to sprawiało? Zatem powróć do tej formy aktywności fizycznej. Jest ona niewątpliwie przyjemnością. Dzięki jeździe na rolkach możesz świetnie się bawić, a przy okazji gubić nadprogramowe kilogramy. W ciągu godziny możesz spalić nawet 600 kalorii, a pomyśl ile frajdy dodatkowo zyskasz. Oczywiście pamiętaj o ochraniaczach i kasku, wszak bezpieczeństwo to podstawa.

Terminator do spalania kalorii

Jeżeli lubisz porządnie się zmęczyć to koniecznie rozpocznij grę w tenisa. Odpręża ona, ale i daje porządny wycisk. Godzina gry pozwala spalić ponad 600 kalorii i jednocześnie zwiększa zapotrzebowanie na nie. Tym bardziej, że ten sport można uprawiać cało rocznie, gdyż są zarówno odkryte hale, jak i hale łukowe, ogrzewane. Zatem potrzebujesz jeszcze partnera i możecie naprawdę świetnie się bawić, a przy okazji chudnąć.

Jest wiele aktywności sportowych, które warto uprawiać. Dobrze jest przy tym pamiętać o systematyczności i zdrowej diecie. Jazda na rowerze, czy inne sporty nie tylko sprawią, że schudniesz, ale i pięknie wymodelujesz sylwetkę. Zatem rozpocznij swoją walkę o zdrowie i idealną sylwetką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.