Ten sposób mnożenia zgromadzonego kapitału, znany jest już przeszło pół wieku. Czasu jest więc, aż nadto, by spróbować zastanowić się, dlaczego poszczególni inwestorzy decydują się na zakup monet bulionowych.

Monety bulionowe

W tym wypadku, trzeba chyba skupić się najpierw na najistotniejszym walorze. Jest nim bez wątpienia długoterminowy wymiar inwestycji. Ten z kolei wiąże się ze specyfiką tej formy kruszcu. Choć na każdej z nich wygrawerowana jest wartość, nie ona jest tu decydująca. O wiele bardziej kluczowa, jest ilość metali szlachetnych znajdujących się w jednym egzemplarzu. Zwykle wyraża się je w uncjach. Zależność jest tu dość prosta. Im więcej uncji ma moneta, tym będzie droższa. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że wspomniana już wartość ustalana jest w oparciu o notowania poszczególnych kruszców. Ze sprzedażą posiadanych sztuk, można więc poczekać naprawdę długo. Najważniejsze, by wyczuć odpowiedni moment. Można więc uznać, że monety bulionowe, są formą swoistej polisy na życie, którą można wykorzystać w mniej sprzyjających warunkach. Jest to szczególnie istotne choćby, teraz gdy sytuacja ekonomiczna nie należy do najstabilniejszych. Trzeba też pamiętać, że w przypadku inwestycyjnym, monety bulionowe cechuje naprawdę szeroki wachlarz dostępnych wariantów. Zarówno pod względem wykorzystywanych w produkcji kruszców, ale też wariantów nominałów. Znajdziemy tu więc i takie o zawartości 1/25 uncji kruszcu, jak i takie, do których produkcji używa się jednej, a nawet pięciu uncji trojańskich poszczególnych metali szlachetnych. Innymi słowy: można tu znaleźć więc propozycje niemal na każdą kieszeń inwestorów. Nawet na tę mniej obszerną.

Dużym atutem monet jest ich estetyczne wykonanie. Wiele wygrawerowanych na monetach motywów prezentuje się naprawdę świetnie. Wystarczy wymienić tu choćby Filharmonika, który emitowany jest w Austrii. Jeszcze inne produkowane są wyłącznie w oparciu o kruszec wydobywany na terenie kraju emitenta. Tu świetnym przykładem będzie amerykański Gold Eagle. Jeszcze inne propozycje różnią się od siebie, w zależności od roku produkcji w ramach serii. W tym wypadku wymińmy na przykład Australian Gold Nugget. Wszystkie te cechy sprawiają, że monety posiadają niemały potencjał również na rynku kolekcjonerskim. Również tam z całą pewnością nie zabraknie chętnych na zakup którejś z posiadanych monet. To także będzie mogło wiązać się z niemałym zastrzykiem gotówki. Przed sprzedażą, dobrze będzie przeprowadzić research, by zorientować się w cenach poszczególnych monet pośród pasjonatów. Ustawi to pozycję negocjacyjną i zwyczajnie ułatwi sprzedaż.

Z racji wymienionych tu aspektów estetycznych, monety o których tu mowa, mogą być też po prostu świetnym dodatkiem do posiadanych już kosztowności. Tu drogi są zresztą dwie. Jeśli nie będzie takiej potrzeby, mogą one po prostu cieszyć oko. Tym bardziej, że dostępne na rynku egzemplarze sprzedawane są w opakowaniach ochronnych. Oczywiście można też w razie potrzeby potraktować numizmaty jako kolejny sposób na pomnażanie zgromadzonych oszczędności.

Jeśli interesuje Cię taka forma lokowania kapitału i szukasz podmiotu na rynku, który w swojej ofercie posiada złoto inwestycyjne, warto zapoznać się z firmą Tavex, która nieprzerwanie od ponad 30 lat działa na rynku metali szlachetnych w Polsce, a także oferuje sprzedaż walut i skup wycofanych walut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.