Oświetlenie wnętrz jest niezwykle istotnym elementem ich architektury. Odpowiednio dobrane podkreśli indywidualny klimat i charakter każdego pomieszczenia. Pomysłem na stworzenie niebanalnej i zarazem funkcjonalnej aranżacji będzie zastosowanie taśm led.

Zastosowanie taśm led

Zastosowanie taśm led pozwala na stworzenie wielu ciekawych i nowoczesnych aranżacji oświetlenia. Paski ledowe sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, poczynając od salonu, sypialni, po kuchnię i łazienkę, a nawet przedpokój i klatkę schodową. W każdym wnętrzu będą nie tylko elementem oświetlenia, ale również oryginalną ozdobą.

Wykorzystane w salonie czy sypialni, nadadzą pomieszczeniu urokliwego i nastrojowego klimatu. Zastosowanie taśm led w tych wnętrzach powinno pozwolić na ekspozycję miejsc szczególnie efektownych, wartych wyeksponowania, nie tylko jako oświetlenie sufitowe. W kuchni zastosowanie taśm led będzie miało znaczenie głównie praktyczne. Sprawdzi się jako oświetlenie boczne, oświetlenie podwieszanych szafek, a nawet oświetlenie zamontowane w szufladach. Zainstalowanie pasków ledowych w łazience, nad wanną lub przy lustrach, stworzy miły, relaksujący nastrój podczas kąpieli, doświetli miejsce przeznaczone do robienia makijażu czy innych zabiegów kosmetycznych.

Czym kierować się przy wyborze taśm led?

Decydując się na wybór pasków led, należy kierować się indywidualnymi potrzebami oświetleniowymi. Bardzo ważnym czynnikiem będzie tu barwa światła, ale również moc czy liczba diod rozmieszczonym na jednym metrze taśmy. Taśmy led mają bardzo dużą rozbieżność poboru mocy, poczynając od 2,4 i sięgając aż do 36 W. Wybór mocy będzie uzależniony od przeznaczenia pasków ledowych na rodzaj oświetlenia – podstawowego o większej mocy czy dodatkowego o bardziej dekoracyjnej funkcji z mniejszą mocą. Zróżnicowane jest również rozmieszczenie ilości diod na jednym metrze taśmy led. Może on zawierać 30, 60 lub nawet 120 punktów świetlnych. Paski ledowe różnią się taże barwą światła. Mogą mieć białą, naturalną barwę przypominającą świetło dzienne, ciepłą białą, zimną intensywnie białą, ale mogą być również kolorowe – jedno lub wielobarwne.

Zalety taśm led

Wybór taśm led jako oświetlenia pomieszczeń stanowi nie tylko efektowny element dekoracyjny, ale jest także niezwykle efektywny. Przede wszystkim jest gwarancją bezpieczeństwa ich użytkowania, bowiem nie nagrzewają się. Stanowią źródło energooszczędnego, taniego i co również nie jest bez znaczenia, ekologicznego oświetlenia, pozbawiownego ujemnego wpływu na środowisko naturalne. Poza tym charakteryzują się łatwością montażu i możliwością regulacji ich długości odpowiadającej indywidualnym potrzebom. Istotną cechą jest również ich żywotność, możliwość różnego poboru mocy oraz duży wybór jasności diod.

Taśmy led najnowszej technologii

Najnowszym modelem nowej technologii jest taśma led cob. Istotną cechą jest tu osiągnięcie efektu jednolitej, ciągłej linii świetlnej, pozbawionej widocznego punktowego oświetlenia. Poza tym taśma led cob charakteryzuje się szerokim kątem świecenia, wysoką skutecznością świetlną, strumieniem świetlnym do 1100 lumenów na metr oraz niskim napięciem rzędu 12 lub 24 V. Taśma led cob daje znacznie większe możliwości stosowania w instalacjach indywidualnych.

Zastosowanie coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych przyczyniło się do powstania taśm led cob w jeszcze nowszych wersjach, czyli wielokolorowych – taśmy led rgb, dual color – taśmy led CCT, oraz w wersjach cyfrowych. Taśma led rgb to pasek ledowy zapewniający oświetlenie o zmiennej barwie światła. Zawiera diody, z których każda złożona jest z trzech czipów w trzech podstawowych barwach. Pozwala to na świecenie taśm led rgb na świecenie w praktycznie każdym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.