Wyjazd integracyjny to dla pracowników doskonała okazja, aby poznać się w mniej formalnych okolicznościach. Wspólnie spędzony czas i przyjacielskie relacje zawiązane podczas firmowej wycieczki mogą zaowocować lepszą współpracą na gruncie zawodowym. Z zalet tej formy wzmacniania potencjału zespołu korzysta wiele firm. Podpowiadamy, jak zorganizować wyjazd integracyjny.

Określenie celu wyjazdu

Powodów do zorganizowania wyjazdu integracyjnego może być naprawdę wiele. Wycieczka to doskonała nagroda i forma podziękowania dla pracowników za ich osiągnięcia. Dzięki takiemu bonusowi poczują się wyróżnieni, a to zmotywuje ich do dalszej intensywnej pracy. Wyjazd może być także receptą na rozwiązanie problemów w zespole. Nierzadko będzie to wymagająca usprawnienia komunikacja, konieczność zwiększenia wzajemnego zaufania czy poprawa atmosfery w pracy. Konkretne określenie potrzeb naszej firmy, pomoże wybrać najodpowiedniejszą formę integracji.

Charakter integracji

Należy pamiętać o tym, że zwłaszcza kilkudniowe wyjazdu wymagają od pracowników poświęcenia czasu wolnego. Dlatego jeżeli planujemy połączyć elementy integracji ze szkoleniami, należy zachować odpowiednie proporcje. Nawet w najbardziej malowniczej scenerii nie zrealizujemy celu wyjazdu, jeśli uczestnicy większość dnia spędzą na sali konferencyjnej. Nie popadajmy jednak w skrajności. Zbyt bogaty program może z kolei zmęczyć uczestników i pozostawić niemiłe wspomnienia. Zawsze bierzemy pod uwagę kondycję fizyczną pracowników i realnie oceniamy ich możliwości. Dotyczy to zwłaszcza wyjazdów połączonych z rywalizacją sportową.

Gdzie pojechać?

Jedną z ważniejszych decyzji, jaką niesie ze sobą organizacja wyjazdów integracyjnych, jest kwestia wyboru miejsca wypoczynku. Większość firm dysponuje raczej ograniczonym budżetem, dlatego skłaniają się ku krajowym atrakcjom. Nie oznacza to wcale, że taki pobyt jest mniej wartościowy. Dysponując przemyślanym harmonogramem, można w pełni wykorzystać potencjał każdego miejsca.

Wypady weekendowe do największych europejskich stolic to świetna okazja na to, by całkowicie oderwać się od codziennych problemów. Kluczowe znaczenie ma jednak sposób spędzania czasu. Może się bowiem okazać, że kulig na Mazurach zapewni pracownikom więcej miłych wspomnień niż niedopracowany pod względem organizacyjnym pobyt za granicą.

Spontan czy profesjonalny plan?

Do niedawna uważano, że wyjazd w góry lub nad morze powinien być w pełni satysfakcjonującą pracowników formą nagrody. Aby tak się stało, wymagana jest jeszcze odpowiednia organizacja wyjazdów integracyjnych przez dział HR lub inną odpowiedzialną osobę. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalnych biur turystycznych, które zadbają o wszelkie aspekty przedsięwzięcia. Szeroką ofertę wyjazdów integracyjnych posiada firma Horyzont. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży może pochwalić się tysiącami zrealizowanych imprez turystycznych. Indywidualne podejście firmy do oczekiwań klientów sprawia, że organizowane przez nią wyjazdy integracyjne dostarczą uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.