Większość użytkowników korzysta z Internetu za pomocą urządzeń bezprzewodowych, takich jak telefony, laptopy czy tablety. Urządzenia te łączą się z Internetem za pomocą Wi-Fi, czyli sygnałów bezprzewodowych, które rozchodzą się po całym domu. Ale jeśli korzystasz z Internetu od jakiegoś czasu – lub masz komputer stacjonarny, na którym nie korzystasz z sieci Wi-Fi – prawdopodobnie używasz kabla Ethernet. Kable Ethernet to przewody, które fizycznie łączą komputer z routerem lub modemem. Kable Ethernet mogą wydawać się kłopotliwe lub ograniczające, ale z drugiej strony mogą one znacznie poprawić szybkość i stabilność Internetu. Oto co musisz wiedzieć o kablach Ethernet, jak one działają i co sprawia, że są poręczną alternatywą dla Wi-Fi.

Istotne informacje

Kabel Ethernet, czasami określany jako kabel sieciowy, jest przewodem, który biegnie od routera, modemu lub przełącznika sieciowego do komputera, dając urządzeniu dostęp do sieci lokalnej (LAN) – innymi słowy, dając mu dostęp do Internetu. Zaletą przewodowego połączenia z Internetem jest to, że jest ono szybsze i bardziej spójne. Bez ścian lub innych obiektów blokujących sygnał Wi-Fi, nie musisz się martwić o nagłe spadki prędkości Internetu. Granie przy użyciu kabla Ethernet oznacza mniejsze opóźnienia i szybsze czasy ładowania w grach wieloosobowych. Uważaj tylko, aby nie odłączyć kabla podczas korzystania z niego, ponieważ spowoduje to natychmiastowe odłączenie od Internetu. Na szczęście, kable Ethernet są wykonane tak, aby zatrzasnąć się w miejscu, więc trudno jest je przypadkowo wyciągnąć. Kable Ethernet są dostępne w różnych długościach i kolorach, ale obie strony kabla są takie same, niezależnie od marki kabla lub urządzenia, które podłączasz.

Przydatne akcesoria

Chociaż nowsze, smukłe modele laptopów nie są wyposażone w porty Ethernet, nadal można używać kabla Ethernet z USB. Innym popularnym akcesorium do pary z kablem Ethernet jest przełącznik sieciowy. Ten dodatek pozwala na przekształcenie jednego połączenia Ethernet w kilka. Bez względu na to, który kabel Ethernet wybierzesz, ważne jest, aby pamiętać, że masz karty sieciowe i router, który jest kompatybilny z kablem. Kabel jest tylko jedną z części systemu, i musi pasować do wszystkich istniejących elementów. Przewód Ethernet to międzynarodowo uznany standard w technologii internetowej. Tak więc, jest on obsługiwany przez wszystkich producentów sprzętu sieciowego i może być używany z każdym sprzętem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.