W dzisiejszych czasach zagrożenie terrorystyczne jest prawdopodobne w niemalże całej Europie i na świecie. Nic dziwnego – ostatnie wydarzenia wzbudzają strach nawet u osób, które wielokrotnie wyjeżdżały za granicę i nie miały żadnych oporów.

W dzisiejszych czasach zagrożenie terrorystyczne jest prawdopodobne w niemalże całej Europie i na świecie. Nic dziwnego – ostatnie wydarzenia wzbudzają strach nawet u osób, które wielokrotnie wyjeżdżały za granicę i nie miały żadnych oporów.

W jaki sposób znaleźć bezpieczną miejscowość na przyszłe wakacje? W dzisiejszym artykule przedstawimy dziesięć miejsc, które okażą się idealnymi wczasami dla przezornych. Kompletując tę listę, wzięliśmy pod uwagę nie tylko popularne miejscowości, ale również takie, które pomimo swojej małej sławy mogą nas zachwycić pięknymi widokami.

1. Złote Piaski, Bułgaria

Złote Piaski to jedna z najpiękniejszych miejscowości w Bułgarii. Znajdziemy tam wiele kurortów. Największą atrakcją są złote piaski, od których pochodzi nazwa miejscowości. Przede wszystkim mamy tutaj zagwarantowany spokój oraz gorące, piękne morze. Z jednej strony przepiękne lasy, z drugiej natomiast ciche i spokojne plaże – idealne miejsce na spokojny wypoczynek.

2.Alanya, Turcja

O ile wiele osób obawia się podróżowania do krajów tureckich, tak istnieją jeszcze miejsca w Turcji, w których jako turyści będziemy się czuć bezpieczni. Jednym z takich miejsc jest właśnie Alanya. To jeden z największych kurortów w Turcji. To właśnie tutaj znajdziemy przepiękne plaże, świetnie jaskinie oraz potężną twierdzę.

3. Rodos, Grecja

Grecja sama w sobie to kraj, który od pewnego czasu stoi na granicy bankructwa. Oprócz tego ostatnimi czasy doszło tutaj do ogromnych pożarów, co nadszarpnęło wizerunek greckiego państwa. Warto jednak zwrócić nasz wzrok na jedną z najpopularniejszych wysp dla turystów, czyli Rodos. Znajdziemy tam coś dla każdego – począwszy od Siedmiu Źródeł, poprzez starożytne miasto Kamejros, a skończywszy na ogromnych kurortach czy małych i starożytnych miasteczkach.

4. Costava Brava, Hiszpania

Kolejnym ciekawym wyborem, jeśli chodzi i bezpieczne wakacje na plaży, to wybranie Costa Brava. Znajdziemy tutaj zarówno przepiękne plaże znane na całą Europę oraz zatoki. Jednym z najlepszych miejsc dla osób przezornych będzie kurort Lloret de Mar, który jest jednym z najpopularniejszych kurortów w całej Hiszpanii.

5. Gran Canaria, Hiszpania

Wyspy Kanaryjskie to następne miejsce, które spodoba się fanom letniej, słonecznej pogody. Oprócz jasnozłotych plaż, znajdziemy tutaj również szlaki górskie, a nawet zielone doliny z zabytkami oraz malowniczymi wioskami.

6. Wilno, Litwa

Stolica Litwy to miejsce przepełnione niesamowitymi zabytkami, jak na przykład XV wieczna Baszta Giedymina czy Ostra Brama w Wilnie. Oprócz tego, warto również zapoznać się ze Starym Miastem w Wilnie oraz ogrodami i parkami, jak na przykład Belmont czy Zakret.

7. Ryga, Łotwa

Innym miastem bałkańskim, w którym szanse na wypadek w postaci ataku terrorystycznego czy klęski żywiołowej są niemalże zerowe, jest stolica Łotwy – Ryga. Miasto to oferuje nam fantastyczne połączenie nowoczesności z tradycją. Dom Bractwa Czarnogłowych, Kościół św. Piotra, Pomnik Wolności, czy Zamek w Rydze to tylko kilka z ciekawych atrakcji.

8. Oslo, Norwegia

Stolica Norwegii to przede wszystkim Park Vigelanda oraz Muzeum Łodzi Wikingów. Z budynków warto również zwiedzić Twierdzę Akershus oraz Pałac Królewski. To, co jednak wyróżnia Norwegię od innych krajów to niesamowite fiordy.

9. Billund, Dania

Jeżeli chcemy wybrać miejscowość idealną na bezpieczne wakacje dla dzieci, to warto pomyśleć o miejscowości Billund, w której to znajduje się Legolandia. Jest to idealny park rozrywki dla zarówno najmłodszych, jak i również dla nieco starszych (i wyższych) osób.

10. Praga, Czechy

W Czechach warto z pewnością odwiedzić przepięknie zachowaną stolicę, mianowicie Pragę. Most Karola, kompleks zamkowy z XI wieku na Hradczanach, 600 letni zegar astronomiczny – to niektóre z wielu atrakcji, jakie na nas czekają. Oprócz tego w Czechach powinniśmy również odwiedzić Miasto Skalne.

Artykuł napisany przy współpracy z ośrodkiem PalmRogowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.