Ostatnimi czasy dmuchana deska zyskuje na popularności. Dlaczego? Ponieważ jest kompaktowa, łatwa w przechowywaniu i transporcie. Pytanie brzmi jednak, czy przyjemność z jej użytkowania jest taka sama, jak w przypadku korzystania z twardego, tradycyjnego SUPa? Czy oferuje te same osiągi?

Deski sztywne (tradycyjne)

Z uwagi na oferowane osiągi świetnie sprawdzają się użytkownikom, którym zależy na szybkości i wydajności. To właśnie deski sztywne biorą udział w rozmaitych zawodach sportowych. Są stabilne na zafalowanej wodzie, nie znosi ich wiatr. Największym mankamentem tego typu SUPa jest trudność w jego transporcie: nie każdy samochód ma ku temu warunki. Ponadto upadek z twardej deski może wiązać się z bolesnym uderzeniem, dlatego też dmuchana deska cieszy się większą popularnością przy rekreacyjnym spędzaniu czasu całą rodziną (włącznie z dziećmi). Czym jeszcze charakteryzuje się deska pneumatyczna?

Dmuchana deska – lepsza?

Dmuchana deska wypełniona jest mocno sprężonym powietrzem – aby ją wypełnić, można użyć pompki elektrycznej (wówczas napompowanie SUPa zajmuje zaledwie kilka minut). Jakie osiągi oferuje? Utarło się przekonanie, że gorsze od tych oferowanych przez deski tradycyjne. Wysokie burty sprawiają, że staje się ona podatna na znoszenie przez wiatr. Prawda jednak jest taka, że producenci z roku na rok udoskonalają swoje wyroby i dostępne obecnie na rynku pompowane deski SUP dorównują pod niemal każdym względem swoim twardym odpowiednikom. Niewątpliwym atutem jest wyżej już wspomniana łatwość przechowywania i transportu: zrolowana dmuchana deska bez problemu mieści się w plecaku, dzięki czemu bez problemu można ją zabrać ze sobą na pokład samolotu, do komunikacji miejskiej bądź gdziekolwiek indziej.

Dmuchana deska – polecani producenci

Kupując sprzęt przeznaczony do uprawiania sportów wodnych, trzeba stawiać na jakość. Warto przeanalizować ofertę produktową kilku producentów i wybrać najlepszą opcję dla siebie. Ja ze swojej strony polecam następujące marki:

  • Pelican – kanadyjski producent dobrze znany w paddleboardowym światku. Na uwagę zasługuje model Antigua 10’6;
  • Key West – wysoka jakość używanych materiałów w połączeniu z technologią DropStich sprawia, że każda dmuchana deska sygnowana tą marką jest niewiarygodnie wytrzymała, a przy tym lekka i stabilna. Polecane modele: Pride 10.4, Classic Air 10.2, Raptor 12.1;
  • Aztron – firma oferująca całe pakiety: kupując deskę, otrzymujesz w zestawie takie akcesoria jak plecak na SUPa, leash (smycz bezpieczeństwa), wiosło, pompka. Polecam zapoznać się ze specyfikacją modeli o nazwie Titan 2.0 oraz Nebula.

Produkty wyżej wspomnianych producentów znajdziesz na stronie www.gosup.pl – jest to sklep internetowy specjalizujący się w sprzedaży artykułów przeznaczonych do pływania na deskach. Gwarantuję, że każda dmuchana deska zakupiona w tym miejscu spełni oczekiwania każdego – nawet najbardziej wymagającego – klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.